Luxusní nebo rustikální, extravagantní nebo ekonomické, historické nebo moderní – Česká republika je místo, kde rádi složíte hlavu. Nabízí řadu možností, ze kterých si vybere každý včetně těch nejnáročnějších!

Čtěte dále a dozvíte se, kde pobývat v České republice.

Penziony

Penziony poskytují jedno z nejpříjemnějších a nejlevnějších ubytování v České republice spolu s interakcí s přátelskými místními majiteli. Mnoho z nich nabízí balíčky, které zahrnují snídani nebo dokonce plnou penzi, a pohybují se od jednoduchého pokoje ve vesnickém stavení až po extravagantnější ubytování na bývalém zámku.

Zůstaňte v nich na pěší nebo cyklistické výpravě po Šumavě nebo v Českém ráji a zažijte autentický český zážitek; penziony jsou oblíbené u Čechů, kteří mají tendenci nechat hotely zahraničním turistům.

Luxusní nabídky ubytování

Česká republika nešetří dekadentním ubytování, zejména ve svém hlavním městě. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete si vybrat z elegantních designových hotelů. Užijte si luxusní hotely v barokním stylu ze 16. století s dobovým nábytkem, hudebním salonem / knihovnou, gurmánským stolováním a krbem s vínem a sýrem podávaným komorníkem. V Praze je jich mnoho!

Hotely

Pro ty, kteří hledají vyšší kvalitu služeb, než poskytují penziony, ale zase v mezích rozpočtu – pak je pro vás běžný hotelový řetězec jasnou volbou!

Pokud toužíte po něčem jedinečném, pak využijte služeb jednoho z unikátních pražských hotelů, který nespadá pod žádný řetězec.

Chaty a Chalupy

Češi mají nejvíce prázdninových domů ze všech obyvatel Evropy. Jedná se o chaty nebo malá dřevěné chatky a chalupy nebo větší obytné budovy, jako jsou statky. V teplejších měsících občané vyjíždí z měst a víkendy tráví v lesích sbíráním hub, rybařením a pěšími túrami. Někteří také využívají své rekreační domy v zimě.

Řada těchto většinou ručně stavěných obydlí je ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu. Mnoho českých rodin dává přednost chatám a chalupám před dovolenou v zahraničí v jednom z přímořských rezortů. Chaty a chalupy mohou být rustikálních holá stavení, ale i modernizované a plně vybavené stavby a lze je najít ve všech koutech České republiky, od Jeseníků po Polabí.